Uzstādiet terases dēļus pareizi

Lai uzbūvētu ilgtspējīgu terases grīdu, svarīgi pareizi uzstādīt terases dēļus. Jānosaka pareizs atstatums starp dēļiem, vieta, kur dēlī jāpiestiprina skrūve, un kurai dēļa pusei jābūt vērstai uz augšu.

<< Izlaidāt soli: kā izvēlēties atbilstošu skrūves kvalitāti?

Terases koksne ir dzīvs materiāls, kas visā kalpošanas laikā, mainoties mitrumam un temperatūrai, uzbriest un saraujas. Ja vēlaties uzbūvēt izturīgu terases grīdu, jāņem vērā koksnes raksturs. Tāpēc ir svarīgi uzstādīt dēļus ar pareizu intervālu.

Ieklājot terases dēļus pārāk cieši, pastāv risks, ka ar laiku tie tiks izstumti no konstrukcijas vai saspiedīsies kopā un pacelsies, velkot sev līdzi arī terases skrūves. Ja tie ir uzstādīti pārāk reti, sausā laikā atstarpes starp dēļiem kļūst nevajadzīgi lielas.

No šāda scenārija ir viegli izvairīties, nodrošinot pareizu terases dēļu montāžu. Turpmāk sniedzam svarīgus punktus no kokmateriālu ražotāju ieteikumiem.

1. Pamatkonstrukcijas hidroizolācija

Hidroizolācijai visā grīdas sijas garumā, kā arī starp papildu brusu un dēļiem izmanto izolācijas materiālus . Arī starp nesošo siju un ēkas karkasu vai sienu hidroizolācijai ir izmantojami izolācijas materiāli. Pamatu izolāciju noloka gar malām, lai ūdens varētu vieglāk notecēt.

2. Terases grīdas dēļu galu apstrāde

Pat ja tam ir nepieciešams nedaudz vairāk laika, galarezultāts būs daudz labāks, ja precīzi apzāģēsiet katru dēļa galu savienojumu vietā. Lai aizsargātu dēļu galus, izmantojiet impregnantu, kas labi iesūcas tajos.

3. Pagrieziet pareizo pusi uz augšu

Pirmkārt terases dēļi jāuzstāda ar glītāko pusi uz augšu. Ja iespējams, novietojiet serdes pusi uz augšu jeb tā, lai koka gredzeni veidotu laimīgu smaidu. Tādā veidā terases dēļa augšpuse ar laiku iegūs nedaudz izliektu formu, kas atvieglos ūdens novadīšanu.

imagedgob.png

4. Uzstādiet dēļus ar atstarpi no malas līdz malai

Piegādes brīdī ir grūti noteikt dēļu mitrumu, tāpēc tos nevajadzētu uzstādīt iepriekš noteiktos attālumos. Tā vietā tie jāuzstāda fiksētā attālumā no malas līdz malai. Tad attālums starp dēļiem būs pareizs, neatkarīgi no tā, vai koksne ir sausa vai mitra. Attālums no malas līdz malai ir atkarīgs no terases dēļa izmēra un koksnes veida. Visi izmēri ir atrodami “Zviedrijas Koks” tīmekļa vietnē, 3. tabulā.

SKATĪT ZVIEDRIJAS TIRDZNIECĪBAS ORGANIZĀCIJAS SVENSKT TRÄ (ZVIEDRIJAS KOKSNE) TABULAS

imagef6z.png

5. Ieklājiet terases dēļus taisni un kārtīgi

Vienmēr izmēriet katru terases dēli, jo atšķirīga mitruma attiecības satura dēļ to platums var atšķirties. Lai iegūtu skaistu galarezultātu, visā rindas garumā dēļiem ir jābūt vienāda platuma. Tā kā platums var atšķirties, vieglāk būs, ja atzīmēsiet to ik pēc metra. Izmantojiet zīmuli vai krīta marķieri. Ja dēļi pilnībā netiek ieklāti atbilstoši jūsu atzīmēm, noregulējiet atstarpi starp dēļiem. Tas nodrošinās taisnu terases klāju ar vienādām malām un beigās nebūs jāveic korekcijas visai terasei.

6. Skrūvju novietojums

Lai samazinātu koksnes plaisāšanas risku, terases skrūves jāuzstāda 30 mm no garākās sānu malas un 45 mm no dēļa gala.

SE_trallskruv_svenskt trä_bygga altan_900x300px.png

Pēc iespējas nesavienojiet terases dēļus. Ja no savienošanas nevar izvairīties, pie savienojuma uzstādiet naglu plates un terases skrūves ievietojiet 45 mm attālumā no dēļa gala.

imagemdgl.png

7. Uzstādiet skrūves vienā līmenī ar dēli

Terases skrūve ir jāskrūvē perpendikulāri terases dēlim un skrūves galvai ir jābūt vienā līmenī ar dēļa virsmu, nevis dziļāk. Nolaižot skrūvi zemāk, koksnē rodas mitruma bojājumu risks, jo caurumā sakrājas ūdens.

Visi terases būvniecības posmi:


1. << Pamatu būvniecība

2. << Nesošo siju piestiprināšana pie fasādes

3. << Karkasa stiprinājumi 

4. << Redzama vai slēpta skrūve

5. << Izvēlieties atbilstošas kvalitātes skrūvi 

6. Uzstādiet terases dēļus pareizi (jūs šobrīd atrodaties šajā lapā)

Vairāk padomu

Ja vēlaties saņemt vairāk padomu terases būvniecībai, mēs tos sniegsim nākamajās lapās.

Nostipriniet terasi ar ESSVE terases skrūvēm

Izmantojiet mūsu klasisko terases skrūvi vai mūsu jauno ESSDECK Max skrūvi ar lielāku pievilkšanas spēku un mazāku skrūves galvu.