Nesošo siju piestiprināšana pie fasādes

Vairumā gadījumu, kad terases grīda atrodas pie mājas, iekšējo nesošo (atbalsta) siju piestiprina pie mājas sienas. No ēkas karkasa materiāla ir atkarīgs tas, kā tiks uzstādīta nesošā konstrukcija.

<< Izlaidāt pamatu būvniecības soli?

Ja terases grīda nav jāstiprina pie ēkas, varat ignorēt šo soli un pāriet uz sadaļu:: Karkasa stiprinājumi >>

Montāža ēkas betona karkasā

Betons ir visizplatītākais materiāls, pie kura stiprina terases nesošo konstrukciju. Betona pamatnēm izmantojiet betona skrūvi EUS, kas ļaus vienkāršā veidā piestiprināt nesošās sijas. Cits variants ir izmantot ķīļenkuru (ESSVE produktu klāstā sauktu par Golden Anchor). Tas ir pārbaudīts veids, kā piestiprināt smagus objektus betonam, taču montāža būs nedaudz ilgāka.

Rīkojieties šādi: Betona skrūvei EUS pirms skrūves uzstādīšanas karkasā ir jāveic iepriekšēja urbšana. Pārliecinieties, ka izvēlētais skrūves garums ļauj nostiprināt nesošo siju betona iekšējā slānī vismaz 50 mm dziļumā.

Ņemiet vērā! Fasādes izolācija un apmetums nav nesoši.

Betona fasādēm ieteiktie izstrādājumi der arī pilnajiem ķieģeļiem.

Izstrādājumi betona pamatnēm

Montāža ēkas karkasā no keramzītbetona un gāzbetona

Apmestās fasādes parasti ir karkasam no keramzītbetona vai gāzbetona. Montāžai keramzītbetonā vai gāzbetonā iesakām izmantot gāzbetona skrūvi HL, kas paredzēta porainiem materiāliem.

Rīkojieties šādi: Gāzbetona skrūvi var skrūvēt tieši gāzbetonā vai keramzītbetonā. Nav jāveic iepriekšēja urbšana. Keramzītbetons un gāzbetons ir poraini materiāli. Tāpēc, lai nodrošinātu labāku nestspēju, ir svarīgi pēc iespējas dziļāk ievietot skrūvi mājas karkasā. Vēlams, lai skrūve būtu garāka vismaz par pusi no bloka biezuma.

Ieteikums! Ja uz fasādes ir apmetums, vispirms notīriet to, lai montāžas brīdī gāzbetona skrūvei veidotos saķere.

SE_bygga altan_grundkonstruktion_bärlina_betongskruv_1000x400.jpg

Izstrādājumi keramzītbetonam/vieglbetonam

Montāža ēkas koka karkasā

Veicot nesošo siju montāžu ēkas koka karkasā, izmantojiet kādu no rupjajām koka konstrukciju skrūvēm W vai HF (sauktas arī par WAF un HEX), kas ir piemērotas nesošajām konstrukcijām. Šīm skrūvēm ir līdzīgas īpašības, un tās abas var uzstādīt bez iepriekšējas urbšanas. Ja vēlaties glītu apdari, iesakām izmantot koka konstrukciju skrūvi W (WAF) ar plakano galvu. Ja dodat priekšroku ātrai montāžai ar sešstūra uzgali, izvēlieties koka konstrukciju skrūvi HF (HEX).

Rīkojieties šādi: Nevienai no skrūvēm nav nepieciešama iepriekšēja urbšana. Tas nozīmē, ka jūs uzreiz varat iestiprināt nesošās sijas ēkas karkasā. Paturiet prātā, ka labākai nestspējai ir svarīgi iekļūt pietiekami dziļi ēkas karkasā.

SE_bygga altan_grunskonstruktion_vinkelbeslag_1900x400.jpg

Izstrādājumi koka karkasam

Montāža ēkas karkasā no dobiem ķieģeļiem un dobiem blokiem

Montāžai dobajos blokos lieliski piemērots ir fasādes dībelis GXL, jo montāžas laikā dībelis dobumā veido mezglu, tā nodrošinot labu nestspēju.

Rīkojieties šādi: Montāža jāveic tā, lai fasādes dībelis sniegtos cauri pirmajam bloka dobumam. Lai nodrošinātu izturību, ir nepieciešams, lai skrūves fiksācija notiktu pie vismaz divām dobā bloka sienām. Pievelciet skrūvi, līdz jūtat, ka dībelis savelkas mezglā. Tikai tad pārtrauciet skrūvēšanu.

Izstrādājumi karkasam no dobiem blokiem

Nesošās sijas, kas nav piestiprinātas pie ēkas karkasa

Svarīgi, lai pārējās nesošās sijas konstrukcijā būtu uzstādītas tādā pašā augstumā kā iekšējā nesošā sija, kas piestiprināta pie ēkas karkasa. Izmantojiet līmeņrādi vai lāzeri, lai pārliecinātos, ka tās ir līdzenas.

Attālums starp nesošajām sijām nedrīkst pārsniegt 2,5 metrus. Ja plānojat garāku terasi, jums ir jāuzstāda papildu nesošās sijas, lai terase būtu stabila. Vairāk par to nākamajā sadaļā “Karkasa stiprinājumi”.

SE_bygga altan_grundkonstruktion_yttre regelverk_1000x400px.jpg

Visi terases būvniecības posmi:


1. << Pamatu būvniecība

2. Nesošo siju piestiprināšana pie fasādes (jūs šobrīd atrodaties šajā lapā)>>

3. Karkasa stiprinājumi >>

4. Redzama vai slēpta skrūve >>

5. Izvēlieties atbilstošas kvalitātes skrūvi >>

6. Uzstādiet terases dēļus pareizi >>