Loading image...

VAI TERASES BŪVNIECĪBAI JĀSAŅEM BŪVATĻAUJA?

Privātmāju vai daudzīvokļu mājas terases būvniecībai, iespējams, būs jāpieprasa būvatļauja. Būvatļaujas nepieciešamība ir atkarīga no būvniecības veida un īpašuma atrašanās vietas. Turpmāk ir uzskaitīti četri savstarpēji saistīti faktori, kas ietekmē būvatļaujas nepieciešamību.

  1. Attālums līdz kaimiņa zemesgabala robežai

Ja terase tiks būvēta 0–4 metru attālumā no kaimiņa zemesgabala, jāsaņem kaimiņa piekrišana. Piekrišanu ieteicams noformēt rakstveidā.

  1. Terases augstums

Terases augstumam ir izšķiroša loma, nosakot, vai ir nepieciešama būvatļauja. Būvatļauja var būt nepieciešama, ja terases augstums būtiski maina ēkas ārējo izskatu . Tas pats attiecas uz gadījumiem kad terasi paredzēts būvēt uz slīpas virsmas un ja zem terases veidojas tukšums. Tomēr sazinieties ar savas pašvaldības būvvaldi, kura to nosaka.

  1. Terases garums, mērot no mājas

Ja plānojat pie mājas vai saimniecības ēkas būvēt terasi jautājiet pašvaldībai, vai ir nepieciešama būvatļauja. Tas ir spēkā neatkarīgi no tā, kā attiecaties pret citiem faktoriem, kas ietekmē būvatļauju.

  1. Īpaši vērtīgas teritorijas vai ēkas

Teritorijām, kurām ir vēsturiska, kultūrvēsturiska, ar vidi vai mākslu saistīta nozīme, nepieciešama būvatļauja. Ja dzīvojat teritorijā vai īpašumā ar īpaši vērtīgu nozīmi, jautājumos par būvniecību konsultējieties ar būvvaldi.

Loading image...

Kad būvatļauja nav nepieciešama?

Dažām terasēm būvatļauja nav nepieciešama. Ja plānojat būvēt terasi pie mājas un šī ēka vai apbūves teritorija, kur tā atrodas, netiek uzskatīta par vērtīgu no vēsturiskā, kultūrvēsturiskā, vides vai mākslinieciskā viedokļa, nav nepieciešams pieprasīt būvatļauju vai iesniegt pieteikumu būvvaldē tad, ja terase:

  • tiks būvēta 3,6 metru attālumā no dzīvojamās ēkas;
  • nebūs augstāka par 1,8 metriem;
  • atradīsies vismaz 4 metrus no zemesgabala robežas.

Svarīgi par jūsu konkrēto ēku konsultēties pašvaldības būvvaldē. To, vai jūsu terases būvniecībai būs jāsaņem būvatļauja, izlems būvvalde.

Loading image...

Kas notiek, ja būvējat bez būvatļaujas?

Ja veiksiet būvniecību bez būvatļaujas gadījumā, ja tāda ir nepieciešama, jums var piemērot sodu un ,iespējams, likt nojaukt terasi.

Loading image...

Padoms!


Pirms terases būvniecības noteikti sazinieties ar vietējo pašvaldību, jo tikai tā varēsiet būt pārliecināti, ka Jūsu jaunā terase priecēs ne tikai Jūs un Jūsu ģimeni, bet arī visus tuvākos un tālākos kaimiņus.

 

Ja vēlaties uzzināt vairāk par likumiem un noteikumiem, atsauces uz tiem visiem varat atrast šeit:

  • Pilnu būvnormatīvu varat atrast šajā saitē: uz mājaslapu
  • Būvnormatīvu aprakstu uz būvniecības paziņojuma, būvprojekta un būvatļaujas prasības varat atrast saitē šeit: uz mājaslapu
  • Ar ēkas tehnisko datu sarakstu un aprēķinu pamatu regulējumam varat iepazīties šajā saitē: uz mājaslapu
Loading image...

Lasiet arī šos rakstus

Loading image...

Vai nolīgt būvniecības speciālistu?

Būvnieka nolīgšanai, veicot būvdarbus, ir daudz priekšrocību. Uzskaitīsim piecas lietas, kas jums jāzina, pirms sazināties ar to.

LASĪT IETEIKUMUS
Loading image...

Vai būvēsiet terasi pašu spēkiem?

Izlaisti soļi vai nepareizi lēmumi būvniecības procesā jums var dārgi maksāt! Piedāvājam ceļvedi, kurā ir aprakstīti visi būvniecības posmi.

UZ CEĻVEDI
Loading image...

Atrast tuvāko būvmateriālu veikalu

Būvmateriālu veikalā jūs atradīsiet visu nepieciešamo terases būvniecībai – stiprinājumus, piederumus un kokmateriālus. Piedāvājam sarakstu ar mazumtirgotājiem, kas piedāvā plašu ESSVE terases produktu klāstu.

ATRAST VIETĒJO TIRGOTĀJU
Loading image...