Ir ieteicams nolīgt būvniecības speciālistu, kurš ir specializējies terašu būvniecībā.

Taču, lai terases izbūve noritētu raiti, pirms nolīgšanas ir vērts sīkāk iepazīties ar būvniecības piedāvājumiem. Šeit esam uzskaitījuši visas tēmas, kuras būtu ieteicams zināt pirms sazināšanās ar būvnieku.

Vai tev jau ir skaidra vīzija, pirms nolīgsti terašu būvniekus projekta izpildei?

Pirms būvnieku nolīgšanas ir saprātīgi izveidot skaidru priekšstatu, kā izskatīsies nākotnes terase. Vēlies terasē arī jumtu, barjeru, starpsienu vai elektrības kontaktligzdas?

Jo vairāk zināsi, jo lētāka un raitāka būs terases izbūve. Ņem vērā, ka papilddarbs mēdz maksāt vairāk. Sadarboties ar būvniecības speciālistu vienmēr ir vieglāk, ja kā pasūtītājs saproti, piemēram, ka 250 kvadrātmetru terasei ir pavisam citas tehniskās prasības nekā 50 kvadrātmetru terasei, īpaši attiecībā uz rasējumu/plānu izveidi un pamatu konstrukciju. Tāpēc izveido plānu, pirms sazinies ar būvnieku!

Loading image...

Kokmateriāli – kuru izvēlēties?

Būvnieks parasti piedāvā dažādus kokmateriālu veidus, un būtu labi, ja atbildes uz sekojošiem jautājumiem zinātu jau iepriekš.

  • Kādai jāizskatās terasei?
  • Cik daudz līdzekļu vēlaties ieguldīt kokmateriālos?
  • Cik daudz laika varat tērēt apkopei?
  • Vai jums ir svarīgi izvēlēties videi draudzīgu variantu?
  • Vai vēlaties staigājot basām kājām pa terasi,un lai pēdas ir drošībā

Ņemiet vērā!

Daudziem kokmateriālu veidiem laika gaitā mainās izskats. Tas nozīmē, ka esošā koka krāsa ar laiku var mainīties. Par kokmateriāla novecošanas īpašībām jautājiet kokmateriālu piegādātājam.

 

Loading image...

Terases skrūvju izvēle – vissvarīgākā izvēle

Pareizai skrūvju izvēlei ir izšķiroša nozīme, lai terases konstrukcija būtu ilgtspējīga. Mūsu klimats ar lielām mitruma un temperatūras svārstībām izraisa koksnes kustības un skrūvju noslodzi.

Lai saprastu, vai būvnieka skrūvju piedāvājums ir pamatots, jums aptuveni jāpārzina atšķirības starp dažādām skrūvju īpašībām un korozijizturības klasēm. Pieņemsim, ka būvnieks iesaka nerūsējošā tērauda skrūves. Balstoties uz savām zināšanām, jūs saprotat, ka tā ir laba izvēle neatkarīgi no zemes stāvokļa un terases izmēra.

Neaizmirstiet!

Informējiet būvnieku par to, kādu apkopi plānojat veikt terases grīdai. Skrūvju izvēli ietekmē vairāki faktori, tostarp tīrīšanas veida izvēle un kaisāmā sāls izmantošana ziemā.

Loading image...

Materiāli – pasūtīt vai iegādāties pašiem?

Dažkārt šķiet vilinoši doties uz būvmateriālu veikalu pašiem, jo tā ceram ietaupīt naudu. Bet terases būvniecībai ir nepieciešams daudz materiālu. Mitra koksne ir smaga, un parastā transporta pieļaujamā slodze ir ierobežota.

Ņemiet vērā!

Daudzi būvnieki nesniedz garantijas jūsu iegādātajiem materiāliem un stiprinājumiem. Ja jūsu aprēķini izrādīsies nepareizi un iegādāto materiālu būs par maz, par galdnieka dīkstāvi būs jāmaksā.

Loading image...

Slēptas vai redzamas skrūves?

Visizplatītākā ir tradicionālā, redzamā terases skrūvju montāžas metode, taču pēdējos gados populāra ir kļuvusi slēptā montāža, kur skrūve gatavā terasē praktiski nav redzama.

UZZINI VAIRĀK
Loading image...

Budžets - kontrolē izmaksas!

Vai būvnieka piedāvājums ir pamatots? Lai to noskaidrotu, mēs noteikti iesakām saņemt piedāvājumus no vairākiem būvniekiem – tā ir drošāk un pareizāk izlemt, kurš piedāvājums jums ir vispiemērotākais.

Atcerieties, ka labas lietas ne vienmēr ir lētākās. Tā tas ir arī ar terases izbūvi – ja vēlies kvalitatīvu un ilgmūžīgu terasi, arī tajā saprātīgi jāiegulda.

Loading image...

IETEIKUMI BASEINA BŪVNIECĪBAI

Būvējot terasi ar baseinu vai kublu, jāpievērš uzmanība gan konstrukcijai, gan kokmateriālu un stiprinājumu izvēlei. Pirms būvniecības uzsākšanas pārliecinieties, ka ir ņemti vērā visi aspekti.

LASĪT VISUS IETEIKUMUS
Loading image...

Lasiet arī šos rakstus

Loading image...

2022. gada aktuālās tendences terasēm

Piedāvājam iepazīties ar četrām aktuālākajām tendencēm, pirms sākat būvdarbu detalizētu plānošanu. Iesakām iepazīties ar šo materiālu!

UZZINĀT VAIRĀK
Loading image...

NEAIZMIRSTIET PAR BŪVATĻAUJU!

Terases būvniecība bez būvatļaujas var izrādīties pārāk dārga , tāpēc noteikti pārliecinieties, vai jūsu terasei tā ir nepieciešama.

UZ RAKSTU PAR BŪVATĻAUJĀM
Loading image...

Atrast tuvāko būvmateriālu veikalu

Būvmateriālu veikalā jūs atradīsiet visu nepieciešamo terases būvniecībai – stiprinājumus, piederumus un kokmateriālus. Piedāvājam sarakstu ar mazumtirgotājiem, kas piedāvā plašu ESSVE terases produktu klāstu.

ATRAST VIETĒJO TIRGOTĀJU
Loading image...