Plānojat būvēt greznu terasi? Šeit varat izlasīt, kādus ieteikumus sniedz profesionāls namdaris.

Plānojat būvēt īpaši lielu terasi ar lapeni un koka margām, bet vēl ir vajadzīgas idejas un nepieciešams profesionāls padoms?

Tad esat nokļuvis īstajā vietā, jo šajā rakstā Joakims, profesionāls namdaris no Norvēģijas, dalās savos ieteikumos. Tā kā Norvēģijā laikapstākļi ir vēl skarbāki nekā Baltijas valstīs un norvēģu koka būvniecības tradīcijas ir senas, šajā rakstā ir vairāki noderīgi ieteikumi, īpaši, ja plānojat būvēt nestandarta terasi.

No visiem iespējamajiem būvniecības projektiem Joakims vienmēr dod priekšroku sarežģītām un īpaša dizaina terasēm, kur vienlīdz svarīga ir gan terases ilgmūžība, gan estētiskais izskats. Būdams profesionāls namdaris, viņš uzskata, ka ir svarīgi, lai visas terases detaļas būtu savstarpēji saskaņotas, jo tikai tad ir iespējams panākt unikālu un neatkārtojamu rezultātu, kas kalpos daudzus gadus.

Tāpēc Joakims bez vilcināšanās piekrita uzņemties terases būvniecību, kas bija paredzēta kādā vasaras mājā Jelejas (Jeløy) salā. Projekts iekļāva divlīmeņu terasi ar kāpnēm, lapeni un vairāku veidu margām.

Padomi, kā izveidot lielu un greznu terasi

Attiecībā uz terasi klienta pirmais un ļoti stingrais lēmums bija tāds, ka uz terases dēļiem nedrīkst būt redzamu skrūvju galvu. Tāpēc tika izvēlēts slēptās ieklāšanas sistēmas (HDS) stiprinājuma risinājums. Joakims skaidro, ka no dažādiem stiprinājumu veidiem ar dažādiem pārklājumiem tika izvēlētas skābesizturīgas A4 skrūves, jo terase atrodas tuvu jūrai un skrūvēm ir jāiztur visdažādākie laikapstākļi, tostarp jābūt izturīgām pret rūsu. Ar sistēmu Hidden Decking System (HDS) Joakims strādāja pirmoreiz, tāpēc šis projekts bija īpaši aizraujošs.

-Sākumā darbs ritēja nedaudz nesistemātiski. Darbs ar HDS bija mazliet neparasts, taču tehnikas apgūšana tomēr neaizņēma daudz laika. Kad biju apguvis vajadzīgos knifus, darbs ritēja negaidīti ātri un rezultāts bija lielisks, saka Joakims.

Loading image...

Hidden Decking System (HDS)

Izmantojot HDS sistēmu, skrūves ir piestiprinātas pa diagonāli terases dēļa sānos. Rezultāts ir grezna terase bez redzamām skrūvju galviņām.

Uzzini vairāk
Loading image...

Lapenes konstrukcija ‒ ar iesējumu Ja plānojat būvēt lapeni, šeit ir pieejami Joakima padomi, kā nodrošināt stabilu lapenes konstrukciju un skaistu, viengabalainu rezultātu.

Ja plānojat būvēt lapeni, šeit ir pieejami Joakima padomi, kā nodrošināt stabilu lapenes konstrukciju un skaistu, viengabalainu rezultātu.

-Būvējot lapeni, pārsedzes parasti novieto uz sijām un nostiprina ar skrūvēm. Manuprāt, rezultāts būs skaistāks, ja katrā pārsedzē izveidosiet atveres vai iegriezumus un ievietosiet siju pārsedzes iegriezumā, skaidro Joakims.

Būvējot lapeni pēc šīs metodes, gan sijas, gan pārsedze tiek novietota uz vienas līnijas. Šāda stiprināšanas metode nodrošina estētisku un glītu izskatu, kā arī pareizu un izturīgu konstrukciju.

Joakima aprakstīto tehniku sauc par iesējumu. Izmantojot iesējuma savienojumu, lapenes jumta konstrukcijā nav nepieciešamas skrūves, jo pārsedze un sija balsta viena otru. Kādreiz tas bija tradicionāls būvniecības veids. Katedrāļu jumti Eiropā, tāpat arī guļbaļķu ēkas savulaik tika būvētas, izmantojot līdzīgu metodi.

-Ja vien ir laiks un resursi, šis ir ļoti aizraujošs jumta izbūves risinājums. Rezultāts ir skaists un tīrs, un klients būs apmierināts. Pareizas konstrukcijas izveide prasa vairāk roku darba un precīzu mērījumu, taču tas ir tā vērts, saka Joakims.

Loading image...

Terases nožogojums: nepieciešamība un skaistums vienlaikus

Joakims iesaka arī lielākām terasēm ierīkot īpašu nožogojumu, lai visai terasei piešķirtu vienotu izskatu. Tas jo īpaši attiecas uz gadījumiem, kad terasi veido vairākas un dažādas zonas dažādos augstumos.

Joakims uzskata, ka, veidojot sarežģītus un liela mēroga projektus, izšķiroša nozīme ir efektivitātei. Būvējot terases nožogojumu, viņš parasti sākumā nozāģē visus stabus nepieciešamajā garumā. Pirmo stabiņu viņš nostiprina ar skrūvi un pārējos, izmantojot divus pagaidu starplikas blokus, stiprina tā, lai panāktu pareizo atstarpi. Kad visi stabi ir novietoti, viņš, ja nepieciešams, noregulē augstumu un beigās nostiprina stabus ar A2 vai A4 nerūsējošām tērauda koka skrūvēm.

-Tā ir ļoti efektīva metode, un tā vienmēr iegūstu skaistu un vienkāršu rezultātu, skaidro Joakims.

Padoms!

Žogi, sētas un citas konstrukcijas pārvietojas pastāvīgi un daudz. Nerūsējošās skrūves ir izgatavotas no elastīgāka tērauda, ​​tāpēc mēs iesakām izmantot nerūsējošās skrūves gan žogiem, gan sētām.

Loading image...

Lielas terases izbūve: terases apgaismojums

Pareiza apgaismojuma izveidošana terasei ir kā vēl vienas dzīvojamās telpas pievienošana. Terase uz Jelejas salas bija vairākos līmeņos, tā bija aprīkota ar lapeni, terases margām, āra burbuļvannu. Skaidrs, ka uz šādas terases ir vēlme uzkavēties arī pēc saulrieta. Šajā gadījumā Joakima ieteikums ir izmantot terasē integrētu apgaismojumu, kas radīs atbilstošu noskaņu arī tad, kad saule būs norietējusi.

Tāpēc Joakims izstrādāja apgaismojuma risinājumu, kas ir gan funkcionāls, gan estētisks. Apgaismojums rāda ceļu augšup pa kāpnēm un veido mājīgu gaisotni zem lapenes jumta. Daļa gaismas tiek novirzīta arī uz dārza apstādījumiem un mājas ārsienām.

Loading image...

Padomi par apgaismojumu terasei

Ja vēlies idejas, kā terasē integrēt apgaismojumu, tad izlasi mūsu rakstu par terases apgaismojumu, kurā atradīsi daudz padomu un triku no apgaismojuma kompānijas Hide-a-lite ekspertiem.

Uzzini vairāk
Loading image...

Lasiet arī šos rakstus

Loading image...

Vai nolīgt būvniecības speciālistu?

Būvnieka nolīgšanai, veicot būvdarbus, ir daudz priekšrocību. Uzskaitīsim piecas lietas, kas jums jāzina, pirms sazināties ar to.

LASĪT IETEIKUMUS
Loading image...

Būvēsiet terasi pašu spēkiem?

Izlaisti soļi vai nepareizi lēmumi būvniecības procesā jums var dārgi maksāt! Piedāvājam ceļvedi, kurā ir aprakstīti visi būvniecības posmi.

Uz ceļvedi
Loading image...

Atrast tuvāko būvmateriālu veikalu

Būvmateriālu veikalā jūs atradīsiet visu nepieciešamo terases būvniecībai – stiprinājumus, piederumus un kokmateriālus. Piedāvājam sarakstu ar mazumtirgotājiem, kas piedāvā plašu ESSVE terases produktu klāstu.

ATRAST VIETĒJO TIRGOTĀJU
Loading image...