Ilgtspējīgs veids, kā atjaunināt nolietotos un sapuvušos terases grīdas dēļus, saglabājot karkasu. Šeit mēs aplūkosim, kā saglabāt karkasa koksnes veselību soli pa solim.

Sāciet ar terases dēļu atskrūvēšanu

Skrūve ir cieši pieskrūvēta? Mēģiniet vispirms pievilkt skrūvi un pēc tam atskrūvēt . Nekādā gadījumā neizmantojiet triecienskrūvgriezi, jo tad skrūves galva salūzīs. Alternatīva būtu sazāģēt dēļus starp sijām un pēc tam tos salauzt ar lauzni.

Ņemiet vērā!

Sasmalcinātu, impregnētu koksni nedrīkst dedzināt kamīnā vai ugunskurā. Koksne jāpārstrādā pārstrādes centrā.

Loading image...

Pārbaudiet karkasu

Kad terases dēļi ir noņemti, ir pienācis laiks pārbaudīt karkasu. Ja koks izskatās sapuvis, jāizpēta bojājumu apmērs, iedurot ar nazi, līdz atrodat cietu, veselīgu koku. Ja puves izraisītie bojājumi ir pārāk lieli , tad arī karkasā esošais koks būs jāmaina.

Kā izskatās zem karkasa?

Ja koksne ir veselīga, pārbaudiet, vai sijas neatrodas tieši uz betona stabiem, betona balstiem vai uz zemes, vai starpā nav izolācijas materiāla vai spraugas. Ja tā: izlabojiet!

Ieteikums!

Neaizmirstiet notīrīt gružus un pārliecinieties, ka telpā ir pietiekama ventilācija.

Loading image...

Vai konstrukcija ir nosēdusies?

Pārbaudiet ar lāzeru un mēģiniet pielāgot visus nosēdumus, ievietojot jaunas sijas. Varbūt varat izmantot iespēju un vēl vairāk stabilizēt konstrukciju, starp galvenajām sijām ievietojot perpendikulāras īsas sijas.

Loading image...

Laiks izvēlēties koksni

Padomājiet, kāpēc lēta koksne ir lēta – tam ir iemesls. Izliekumi, izmēru neatbilstība un zarainums galu galā izmaksās vairāk, un jūs droši vien nevēlētos tuvākajā laikā atkal mainīt terases dēļus. Daudzi domā, ka zariem bagāta koksne galvenokārt ir estētikas jautājums. Tomēr patiesībā, staigājot pa šādu koksni, kājās vairāk duras skabargas, un tai ir daudz vāju posmu, īpaši, ja zari atrodas dēļu galos.

Kopsavilkums: Izvēlieties zariem nabadzīgu un pēc iespējas taisnāku un līdzenāku koksni!

Loading image...

Pareizi uzstādiet terases dēļus

Pirmkārt, terases dēļi jāuzstāda ar glītāko pusi uz augšu. Ja iespējams, novietojiet serdes pusi uz augšu jeb tā, lai koka gredzeni veidotu "laimīgu smaidu". Tādā veidā terases dēļa augšpuse ar laiku var iegūt nedaudz izliektu formu, kas atvieglos ūdens novadīšanu.

Loading image...

Neveiciet montāžu bez spraugām!

Visizplatītākā kļūda terases būvniecībā ir nepareizs attālums starp terases dēļiem. Šī kļūme rada nopietnas sekas, jo laika apstākļu izmaiņu rezultātā koksne uzbriest un saraujas. Vienmēr ievērojiet kokmateriālu ražotāju rekomendācijas par dēļu montāžas īpatnībām, neatkarīgi no koksnes veida.

 

UZ ZVIEDRU KOKMATERIĀLU RAŽOTĀJU REKOMENDĀCIJĀM

Loading image...

Lasiet arī šos rakstus

Loading image...

Uzstādiet terases dēļus

Lai uzbūvētu ilgtspējīgu terases grīdu, svarīgi pareizi uzstādīt terases dēļus. Mūsu Terases būvniecības ceļveža pēdējā sadaļā mēs aplūkojam visu, kas jums jāņem vērā, lai pareizi uzstādītu terases dēļus.

Izzināt vairāk
Loading image...

Ieteikums: nemainiet, ja nav nepieciešams!

Dažkārt pietiek ar mazgāšanu, slīpēšanu un ieeļļošanu. Tāpēc, ja neesat pārliecināts, vai terases dēļi ir jāmaina, atskrūvējiet skrūves nelielā laukumā un pamēģiniet noslīpēt. Ja koksne izskatās veselīga, varbūt ir vērts tikai atjaunot .

KĀ VEIKT TERASES APKOPI
Loading image...

Atrast tuvāko būvmateriālu veikalu

Būvmateriālu veikalā jūs atradīsiet visu nepieciešamo terases būvniecībai – stiprinājumus, piederumus un kokmateriālus. Piedāvājam sarakstu ar mazumtirgotājiem, kas piedāvā plašu ESSVE terases produktu klāstu.

ATRAST VIETĒJO TIRGOTĀJU
Loading image...