Ārtelpas ir jaunās iekštelpas

Arvien lielāka daļa mūsu dzīves tiek pavadīta ārpus telpām. Tāpēc mēs vēlamies būvēt tādas terases, kur varētu gatavot ēdienu un pavadīt laiku brīvā dabā pat aukstās un lietainās dienās. Trīs padomi terases izmantošanai visa gada garumā:

  1. Daļai terases uzbūvējiet jumtu. Tad vasarā jums gandrīz nemaz nebūs jāuzturas iekštelpās. Savukārt, uzstādot dažus laternas tipa sildītājus, tiks radīta iespēja uzturēties ārpus telpām arī vēsākās dienās.
  2. Uzbūvē lapeni, kas pasargā no vēja. Tā kalpos ne vien kā aizsegs pret nevēlamiem skatieniem, bet vējainā laikā arī efektīvi pasargās no vēja. Ja vēlaties, varat lapeni apzaļumot, iestādot vīteņaugus.
  3. Uzbūvējiet āra virtuvi. Ja ir vieta, uzbūvējiet āra virtuvi. Vēlams, lai tā atrastos zem jumta, jo tad varēsiet to izmantot arī sliktos laikapstākļos.
Loading image...

Dizains & Idejas

ESSVE Pinterest kontā jūs atradīsiet daudz ideju terases būvniecībai. Vai būvēsiet arī baseinu? Iekopsiet apstādījumus? Vai terasei varētu būt īpaša forma vai mājīga lapene? Izdomai nav robežu.

Idejas atradīsi šeit
Loading image...

Augi, puķes kā daļa no terases

No 2020. gada mēs visi kļuvām par dārzniekiem un augkopības ekspertiem. Tagad šīs tendences rezultātu redzam arī terašu jomā. Cilvēki arvien biežāk uz terases grīdas paredz vietu apstādījumiem.

Padomi, kā terasē iekļaut zaļos elementus:

  • Lai radītu dzīvu iespaidu, terases vidū var paredzēt vietu kokam vai garšvielu dobei. Pirms terases būvniecības pārliecinieties, ka dēļu konstrukcijā tam ir paredzētas atveres.
  • Stādu kastes no tāda paša materiāla kā terase var būt kā rāmis terasei. Ņemiet vērā! Plānojot terasi, jāņem vērā, ka augsne ir smaga, un terases konstrukcija jāpielāgo dobes svaram.
  • Ļaujiet zaļajiem augiem vīties augšup pa lapenes karkasu, tie sniegs vēl lielāku aizsardzību pret nevēlamiem skatieniem.
Loading image...

Apzaļumota terase

ESSVE Pinterest kontā atradīsi idejas un iedvesmu terašu un omulīgu, apzaļumotu lapeņu veidošanai.

Skatīt idejas
Loading image...

Skrūve kokam ESSDRIVE

Labākās koka skrūves lapenes un koka konstrukciju būvniecībai. Piemērots arī margu un kāpņu celtniecībai.

UZ PRODUKTU LAPU
Loading image...

Būvējiet elegantu terasi bez redzamām skrūvēm

Vienkāršs veids, kā panākt elegantāku terases grīdas izskatu, ir izmantot slēpto dēļu montāžu. 

Ar slēptās montāžas palīdzību stiprinājumus ievieto dēļa sānos pa diagonāli, tāpēc gatavajā terasē skrūves nav redzamas. Izmantojot tradicionālo montāžu, no augšas ap skrūves galviņu var veidoties atskabargas, savukārt ar slēpto montāžu tiek panākta gluda terases virsma, kas lieliski piemērota staigāšanai basām kājām!

Loading image...

Kā darbojas slēptā montāža?

Uzziniet vairāk par slēptās montāžas priekšrocībām un noskatieties video pamācību.

UZZINI VAIRĀK
Loading image...

Skrūves nav redzamas

Izmantojot slēpto terases skrūvju montāžas sistēmu (HDS), var viegli uzbūvēt terases grīdu bez redzamām skrūvēm. Sistēmā ietilpst montāžas rīki, skrūves un īpaši uzgaļi.

UZ PRODUKTU LAPU
Loading image...

Cik lielas mēdz būt terases? Ļoti lielas!

Mūsdienās terase vairs nav tikai vieta, kur novietot kafijas galdiņu un puķu podus. Tā ir kļuvusi par dzīvojamās istabas papildinājumu gan funkcionalitātes, gan dizaina ziņā. Konstrukcijā tiek iekļauta āra virtuve, peldbaseins un vairākas socializēšanās zonas, tāpēc terases kļūst arvien lielākas.

Ņemiet vērā!

Svarīgi, lai pamata konstrukcija tiktu pielāgota terases grīdas izmēram, ņemot vērā to, kādus objektus plānojat uz tās izvietot. Pārliecinieties, ka konstrukcija varēs izturēt paredzēto augsnes, āra virtuves priekšmetu un kubla svaru!

Loading image...

NEAIZMIRSTIET PAR BŪVATĻAUJU!

Terases būvniecība bez būvatļaujas var izrādīties pārāk dārga , tāpēc noteikti pārliecinieties, vai jūsu terasei tā ir nepieciešama.

UZ RAKSTU PAR BŪVATĻAUJĀM
Loading image...

IETEIKUMI BASEINA BŪVNIECĪBAI

Būvējot terasi ar baseinu vai kublu, jāpievērš uzmanība gan konstrukcijai, gan kokmateriālu un stiprinājumu izvēlei. Pirms būvniecības uzsākšanas pārliecinieties, ka ir ņemti vērā visi aspekti.

LASĪT VISUS IETEIKUMUS
Loading image...

Lasiet arī šos rakstus

Loading image...

Vai nolīgt būvniecības speciālistu?

Būvnieka nolīgšanai, veicot būvdarbus, ir daudz priekšrocību. Uzskaitīsim piecas lietas, kas jums jāzina, pirms sazināties ar to.

LASĪT IETEIKUMUS
Loading image...

Būvēsiet terasi pašu spēkiem?

Izlaisti soļi vai nepareizi lēmumi būvniecības procesā jums var dārgi maksāt! Piedāvājam ceļvedi, kurā ir aprakstīti visi būvniecības posmi.

Uz ceļvedi
Loading image...

Atrast tuvāko būvmateriālu veikalu

Būvmateriālu veikalā jūs atradīsiet visu nepieciešamo terases būvniecībai – stiprinājumus, piederumus un kokmateriālus. Piedāvājam sarakstu ar mazumtirgotājiem, kas piedāvā plašu ESSVE terases produktu klāstu.

ATRAST VIETĒJO TIRGOTĀJU
Loading image...