Kāda ir atšķirība starp nerūsējošā un skābes izturīgā tērauda skrūvi?

Skrūve nav “tikai” skrūve! Dažas skrūves drīkst izmantot tikai iekštelpās, bet citas ir ieteicamas lietošanai ārpus telpām. Skrūves izmantošanu lielā mērā ietekmē tās tērauda kvalitāte un korozijas izturības klase.

Terases būvniecībai ārpus telpām vairumā gadījumu ieteicams izmantot A2 vai A4 nerūsējošā tērauda skrūves. Šīs skrūves vislabāk aizkavē rūsas veidošanos. Bet skrūves nedaudz atšķiras, un izvēle ir atkarīga no apkārtējās vides, kurā plānojat veikt būvniecību, terases lieluma un materiāla, no kura tā tiks izgatavota.

A4 – labākā aizsardzība pret rūsu un elastība

ESSVE A4 nerūsējošā tērauda skrūves ir izturīgas pret skābēm, kas nozīmē, ka skrūvei ir augstāks piemaisījumu saturs nekā tradicionālajam nerūsējošajam tēraudam. Līdz ar to, skrūvēm ar A4 marķējumu ir absolūti augstākā aizsardzība pret rūsu, korozijas izturības klase C5. Tāpēc skābes izturīgo A4 skrūvi var izmantot, neatkarīgi no klimata, apkārtējās vides un terases izmēra, un tā vienmēr ir droša izvēle.

A2 - laba aizsardzība pret rūsu un elastība

ESSVE nerūsējošā tērauda A2 skrūvei nav tik augsts piemaisījumu saturs kā A4 skrūvei, kas nozīmē, ka tai ir arī zemāka aizsardzība pret rūsu un skrūve ir nedaudz mazāk elastīga. A2 skrūvei ir C4 korozijas klase, kas nozīmē, ka mēs neiesakām to izmantot prasīgākās vidēs vai noteiktiem koka veidiem.

Kas ir korozijas klase?

Korozijas izturības klase apzīmē rūsēšanas aizsardzības pakāpi, un šis ir svarīgs termins, izvēloties terases skrūves. Korozijizturības skala ir no C1 līdz C5, kur C1 ir visvājākais, bet C5 – visaugstākais korozijas izturības līmenis. Terases būvniecībā iesakām izmantot terases skrūves ar C4 vai C5 marķējumu.

Loading image...

Kad vajadzētu izmantot skābes izturīgo A4 skrūvi?

Skābes izturīgā A4 skrūve vienmēr ir laba izvēle, būvējot terases grīdu. To var izmantot neatkarīgi no klimata un terases lieluma, un tā ir vislabākā garantija, ka terase kalpos ilgus gadus.

Būvējot terasi, skābes izturīgā A4 skrūve obligāti jāizmanto šādos gadījumos:

Piekrastes zonās (sālsūdens)

Koka terases mitrā vidē vairāk izplešas, kas savukārt palielina koka kustību un tāpēc nepieciešama elastīgāka skrūve. Sāls saturs ūdenī palielina arī korozijas risku, tāpēc ir būtiski nodrošināt pēc iespējas augstāku aizsardzību pret rūsu.

Pie džakuzi, kubla vai baseina

Gluži kā terases celtniecība piekrastē, arī mitrā vide pie baseina ietekmē koksni un skrūves. Baseina ūdens var izraisīt arī sarkano rūsu un oksidēšanos, kas sliktākajā gadījumā var izraisīt skrūvju lūzumu.

Ja būvniecībā izmanto eksotisku un ekskluzīvu koku sugas

Koksnes sugām, piemēram, tīkkokam, cumaru un organo, ir lielāka griezes izturība un izplešanās nekā parastajai impregnētai koksnei. Kokam vairāk kustoties, ir jāizmanto elastīgāka skrūve. Vienmēr izvēlieties kokmateriālu pārdevēja ieteikumu, lai izvēlētos pareizo skrūvi.

Loading image...

IETEIKUMI BASEINA BŪVNIECĪBAI

Būvējot terasi ar baseinu vai kublu, jāpievērš uzmanība gan konstrukcijai, gan kokmateriālu un stiprinājumu izvēlei. Pirms būvniecības uzsākšanas pārliecinieties, ka ir ņemti vērā visi aspekti.

LASĪT VISUS IETEIKUMUS
Loading image...

Kad jāizmanto izturīgā A2 skrūve?

Būvējot terasi nekļūdīsieties, ja izmantosiet nerūsējošo skābes izturīgā tērauda A4 skrūvi. Bet bieži vien pietiks, ja izmantosiet zemākas kvalitātes nerūsējošā tērauda A2 skrūvi ar korozijas izturības klasi C4. Cenas ziņā nerūsējošās A2 kvalitātes skrūves mēdz būt nedaudz lētākas nekā A4 kvalitātes skrūves.

Nerūsējošo A2 skrūvi ieteicams izmantot terases grīdu būvniecībai šādā vidē:

Ezeru un ūdens tilpņu tuvumā

Šim ūdenim nav tik liels sāls daudzums kā sālsūdenim, tāpēc A2 skrūves kvalitāte ir pietiekoša.

Ja terase atrodas tieši uz zemes

Ja būvē terasi, kur nesošā konstrukcija atrodas tieši uz zemes, mitrums var vieglāk iekļūt terases konstrukcijā un sabojāt skrūves.

Ja veidojat lielu un/vai augstu terasi


Ja būvējat lielu un/vai augstu terasi. Lielas un augstas terases ir pakļautas kustībām, kas var ietekmēt skrūves. Nerūsējošā A2 skrūve ir pietiekami elastīga, tāpēc tā ir piemērota lielām un augstām terašu konstrukcijām.

Loading image...

Izvēlieties celtnieku iecienītāko skrūvi, lai nostiprinātu terasi

Terases skrūve ESSDECK Max jau īsā laikā ir kļuvusi par būvnieku iecienītāko skrūvi. ESSDECK Max skrūve ir izgatavota no izturīga tērauda, ir neuzkrītoša maza, cilindriska galviņa un īpašs pievikšanas spēks, kuru nodroši divas vītnes. Skrūve ir pieejama gan nerūsējošā tērauda A2, gan A4 versijā.

Loading image...

ESSDECK Max nerūsējošā tērauda skrūve A2

Būvējot ezeru un iesāļa ūdens tilpņu tuvumā, iegādājieties nerūsējošā tērauda A2 skrūves, korozijas izturības klase C4. Skrūve ir elastīga un labi iztur kustības, tāpēc tā ir piemērota arī lielu terases grīdu būvniecībai.

UZ PRODUKTU LAPU
Loading image...

ESSDECK Max nerūsējošā tērauda skrūve A4

Būvējot terases grīdu agresīvā vidē, piemēram, pie baseiniem, piestātnēm vai sālsūdens piekrastes tuvumā, iegādājieties nerūsējošās A4 skrūves, korozijas izturības klase C5.

UZ PRODUKTU LAPU
Loading image...

Apkope un tīrīšana ietekmē izvēli

Terases kaisīšana ar sāli

Ziemas mēnešos uz terasēm nereti izmanto kaisāmo sāli. Svarīgi apzināties, ka kaisāmais sāls satur kodīgas vielas, kas iekļūst koksnē un ietekmē stiprinājumus. Lai novērstu stiprinājumu rūsēšanu kaisāmā sāls ietekmē, izmantojiet nerūsējošās A2 vai A4 skrūves.

Terases tīrīšana

Tīrīšanas līdzekļos esošās ķīmiskās vielas var kaitēt terases skrūvēm. Tomēr nerūsējošā un skābes izturīgā tērauda skrūvēm šīs vielas nav tikpat kaitīgas kā zemākas kvalitātes skrūvēm. Tāpēc, ja plānojat terasi kopt ar tīrīšanas līdzekļiem, piemērotas būs gan A2 skrūves C4 korozijizturības klasē, gan skābes izturīgās A4 skrūves C5 korozijizturības klasē.

Loading image...

Terases kopšana

TERASES KOPŠANA Detalizēta pamācība par jūsu terases kopšanu. Sagatavošanās darbi, padomi tīrīšanai un citi padomi vislabākajam rezultātam, lai terase kalpotu ilgi.

LASĪT IETEIKUMUS
Loading image...

Apskatiet arī šos rakstus

Loading image...

BŪVNIEKU IECIENĪTĀKĀ TERASES SKRŪVE

Vai skrūve var atvieglot būvniecību? Protams! Izlasiet, kā terases skrūve ESSDECK Max īsā laikā kļuva par galdnieku iecienītāko preci. Varbūt arī jums vajadzētu to izmantot savai būvei?

UZZINĀT VAIRĀK PAR ŠO SKRŪVI
Loading image...

Atrast tuvāko būvmateriālu veikalu

Būvmateriālu veikalā jūs atradīsiet visu nepieciešamo terases būvniecībai – stiprinājumus, piederumus un kokmateriālus. Piedāvājam sarakstu ar mazumtirgotājiem, kas piedāvā plašu ESSVE terases produktu klāstu.

ATRAST VIETĒJO TIRGOTĀJU
Loading image...

Izvairies no biežāk pieļautajām kļūdām

Esam izveidojuši sarakstu ar septiņiem izaicinājumiem terases būvniecībā, un kā vislabāk rīkoties, lai no tiem izvairītos vai risinātu.

Uzzini vairāk
Loading image...