Izturīgas terases būvniecība optimāli būtu jāpielāgo vietai, kur tā tiks būvēta, lai tā ilgi kalpotu un neatstātu negatīvu ietekmi uz vidi un klimatu. Dažus faktorus jūs varat aktīvi ietekmēt, izdarot pirkumu izvēli, taču lielākoties runa ir par pareizu un rūpīgu būvniecību, lai terases grīda izturētu laika pārbaudījumus. Izlasiet mūsu piecus padomus!

1. Izvēlieties klimatam draudzīgu koksni

Izvēlieties vietējos kokmateriālus

Jautājiet būvmateriālu piegādātājam par koksnes izcelsmi! Atšķirībā no eksotisko koku sugām, piemēram, cietkoksnes un cumaru, vietējā koksne nav tālu pārvadāta. Šī koksne ir klimatam draudzīga izvēle.

Ekomarķējums

Izvēloties kokmateriālus, kas marķēti ar FSC vai PECP, jūs apliecināt, ka jums rūp kokmateriālu ražošanas veids – abi sertifikāti nodrošina ilgtspējīgu un atbildīgu mežu izmantošanu.

Videi draudzīgas impregnēšanas metodes

Ir pieejamas daudzas videi draudzīgas koksnes materiālu izvēles iespējas. Piemēram, Ecotimber ir produkts, kas izgatavots no 100% atjaunojamām izejvielām: termiski apstrādātas ziemeļu priedes koksnes, kas piesūcināta ar rafinētu linsēklu eļļu. Savukārt, Organo koksne ir terases koksne, kas atšķirībā no cita ar spiedienu impregnēta koksnes ir pilnībā pārstrādājama tādā pašā veidā kā dabīgā neapstrādātā koksne.

Loading image...

2.Būvējiet terasi ar nerūsējošā tērauda skrūvēm

Iegādājoties skrūves ar ilgtspējīgu pieeju, jāpievērš uzmanība divām lietām.

Iegādājieties nerūsējošās terases skrūves

Nerūsējošā tērauda skrūve vislabāk iztur laika pārbaudījumus, tā nerūsē un ir arī elastīga, kas nozīmē, ka skrūve var izturēt lielas kustības konstrukcijā. Nerūsējošās A2 un A4 kvalitātes skrūves ir dārgākas nekā nerusejošā tērauda alternatīvas . Tomēr tas ir labs ieguldījums, jo nerūsējošās A4 skrūves paredzamais kalpošanas ilgums ir 50 gadi.

Dažos gadījumos A4 skrūve jāizmanto obligāti – vairāk par to zemāk redzamajā rakstā.

Iegādājieties pareizo terases skrūvju skaitu!

Neizmantotu vai izmestu skrūvju pirkšana nav lietderīga. Skrūvju izgatavošana ir energoietilpīgs process, tāpēc tās jāiegādājas tieši tik cik ir nepieciešams. 

Loading image...

NERŪSĒJOŠO SKRŪVJU PRIEKŠROCĪBAS

Nerūsējošā tērauda skrūvju izmantošanai ir vairākas priekšrocības. Ja vēlaties uzzināt vairāk par priekšrocībām vai iedziļināties, kāpēc tā ir laba izvēle visās konstrukcijās, iesakām izlasīt mūsu rakstu par šo tematu.

LASĪT PAR PRIEKŠROCĪBĀM
Loading image...

3.Izveidojiet stabilu pamatkonstrukciju

Papūlieties uzbūvēt patiešām stabilu pamatkonstrukciju. Pamatkonstrukciju neskar tik liels nodilums kā terases dēļus. Ja tā ir pareizi un precīzi izgatavota, tad, iespējams, nākotnē jums būs jānomaina tikai nodilušie terases dēļi.

Ieteikums!

Kokmateriālu ražotāji iesaka uz terases nesošās konstrukcijas vai grunts sijām uzklāt pamatu izolācijas materiālu, lai vēl vairāk pasargātu tos no mitruma un pagarinātu konstrukcijas kalpošanas laiku.

Loading image...

Ceļvedis:kvalitatīvai pamatkonstrukcijai

CEĻVEDIS: KVALITATĪVA PAMATKONSTRUKCIJA Mūsu Terases būvniecības ceļveža pirmajā daļā uzzināsiet vairāk par to, kā uzbūvēt kvalitatīvu terases grīdas pamatkonstrukciju.

UZZINĀT VAIRĀK ŠEIT
Loading image...

Terases dēļi nodiluši?

Ja tomēr terases dēļi ir nodiluši un koksne varbūt pat ir sapuvusi, jūs varat bez liekas piepūles atjaunot terasi, nomainot terases dēļus, bet saglabājot karkasu.

UZZINIET, KĀ TO IZDARĪT
Loading image...

4.Uzstādiet dēļus ar pareizu intervālu

Terases koksne ir dzīvs materiāls, kas visā kalpošanas laikā, mainoties mitrumam un temperatūrai, uzbriest un saraujas. Ja vēlaties uzbūvēt izturīgu terases grīdu, jāņem vērā koksnes raksturs. Tāpēc ir svarīgi uzstādīt dēļus ar pareizu intervālu.

Ieklājot terases dēļus pārāk cieši, pastāv risks, ka ar laiku tie tiks izstumti no konstrukcijas vai saspiedīsies kopā un pacelsies, velkot sev līdzi arī terases skrūves. No šāda scenārija var izvairīties, nodrošinot starp dēļiem pareizu attālumu.

Kokmateriālu ražotāji  iesaka ieklāt dēļus iepriekš noteiktā attālumā no malas līdz malai, lai nodrošinātu atbilstošas atstarpes gan sausā, gan mitrā klimatā. Attālums no malas līdz malai ir atkarīgs no terases dēļa izmēra un koksnes veida. Vairāk lasīt rakstā zemāk.

Loading image...

Uzstādiet terases dēļus

Lai uzbūvētu ilgtspējīgu terases grīdu, svarīgi pareizi uzstādīt terases dēļus. Mūsu Terases būvniecības ceļveža pēdējā sadaļā mēs aplūkojam visu, kas jums jāņem vērā, lai pareizi uzstādītu terases dēļus.

Izzināt vairāk
Loading image...

5.Terases grīdas apstrāde un apkope

Viens no svarīgākajiem faktoriem, kas palīdzēs nodrošināt terases izturību, ir rūpīga tās apkope pēc tam, kad tā ir uzbūvēta. Uzturēšana jāveic saskaņā ar kokmateriālu piegādātāja norādījumiem.

Ņemiet vērā!

Ja plānojat tīrīt terasi ar tīrīšanas līdzekli vai ziemas mēnešos izmantot kaisāmo sāli, terases būvniecībā jāizmanto nerūsējošā tērauda skrūves.

Loading image...

Terases kopšana

Lasīt vairāk par visiem terases grīdas kopšanas posmiem.

UZ RAKSTU
Loading image...

Ieteicamais saturs

Loading image...

Apzaļumota terase

ESSVE Pinterest kontā atradīsi idejas un iedvesmu terašu un omulīgu, apzaļumotu lapeņu veidošanai.

Skatīt idejas
Loading image...

Atrast tuvāko būvmateriālu veikalu

Būvmateriālu veikalā jūs atradīsiet visu nepieciešamo terases būvniecībai – stiprinājumus, piederumus un kokmateriālus. Piedāvājam sarakstu ar mazumtirgotājiem, kas piedāvā plašu ESSVE terases produktu klāstu.

ATRAST VIETĒJO TIRGOTĀJU
Loading image...