Terases apgaismojuma ABC

Terases apgaismojums rada mājīgu un drošu sajūtu

Vasarā labs apgaismojums spēj radīt mājīgu gaisotni uz terases, savukārt tumšos ziemas vakaros pareizs apgaismojums palielinās drošības sajūtu un pārliecību, ka jūsu mājoklis ir drošībā.

Plānojot terases apgaismojumu, iepriekš ir rūpīgi jāpārdomā, vai vēlaties vienmērīgi izgaismot visu terasi, vai arī ar apgaismojumu izcelt atsevišķus elementus, piemēram, vannu vai grila zonu.

Šeit ir pieejami apgaismojuma eksperta Hide-a-lite padomi par energoefektīvu LED apgaismojumu. Patīkamu lasīšanu!

Loading image...

1.Apkopojiet idejas un iedvesmas avotus

Par terases apgaismojumu ir jādomā jau no paša pirmā projekta posma, t. i., plānošanas fāzes. Tikai tad varat būt pārliecināti, ka tiks panākts vēlamais apgaismojuma rezultāts. Ja terases būvniecības beigās izrādās, ka apgaismojums tomēr īsti neder, papildu apgaismojuma uzstādīšana parasti nozīmē gan jaunu vadu ievilkšanu, gan terases klāja daļēju demontāžu.

Ja terases dēļi ir piestiprināti, izmantojot atbilstošos terases stiprinājumus, tos var demontēt un atkal piestiprināt bez lielām problēmām. Tomēr arī tas prasa laiku un jaunus stiprinājumus, jo nav ieteicams atkārtoti izmantot jau lietotos stiprinājumus.

Tāpēc nesteidzieties, apkopojiet idejas un iedvesmojieties gan no reālās dzīves, gan no tūkstošiem aizraujošu digitālo kanālu.

Loading image...

Idejas apgaismojuma risinājumiem

Varbūt varat atrast kādas lieliskas idejas Hide-a-lite Pinterest lapā?

Apskatiet idejas šeit
Loading image...

Lapenes celtniecība

Ja arī vēlaties uz terases uzbūvēt lapeni, lapenes uzbūvēšanai un nostiprināšanai iesakām izmantot mūsu augstākās klases ESSDRIVE koka skrūves.

Uzzini vairāk
Loading image...

2. Vispirms domājiet un tikai pēc tam rīkojieties

Terases apgaismojums un mēbeļu izvietojums

Kā uz terases tiks izvietotas mēbeles? Vai vēlaties kaut ko mainīt? Ja plānojat pārkārtot mēbeles, izdariet to pirms apgaismojuma ierīkošanas. Iepriekš rūpīgi apsveriet visu izkārtojumu, lai terases apgaismojums nebūtu vērsts tikai uz to sienu, pie kuras stāv grils. Kad ir skaidrs, kur katra mēbele atradīsies, izlem, kuru terases daļu un elementus vēlies apgaismot.

Izpēti dažādas apgaismojuma iespējas

Mūsdienu terašu apgaismojuma klāsts piedāvā plašas iespējas, sākot no terases dēļos iegremdētiem gaismekļiem, līdz pat sienas gaismām, kā arī gaismām zem kāpnēm un margām. Ja papildus terasei vēlaties uzbūvēt arī mājīgu lapeni, būtu ieteicams apgaismot nevis terases malas, bet gan lapeni. Šādā veidā arī nepieļausiet iespējamo apžilbināšanas risku.

Terases apgaismojuma integrācija

Kāpēc gan IP 67 LED slokšņu apgaismojumu nevarētu integrēt mēbelēs, margās vai citos elementos? Izmantojot LED sloksnes, ir iespējams izveidot dažādus vides efektus. Varbūt vēlaties integrēt apgaismojumu margās un kāpnēs? Vai arī sēdvietās kā šajā attēlā, kur LED sloksnes ir paslēptas zem soliņa.

Loading image...

3. Funkcionalitāte vai dekorativitāte

Funkcionāls terases apgaismojums

Jebkurā vidē apgaismojuma projektēšana vienmēr ir jāsāk ar vietu vai vietām, kurām apgaismojums ir visvairāk nepieciešams. To dēvē par funkcionālo apgaismojumu, jo gaismekļu galvenā funkcija ir norādīt ceļu tieši tāpat, kā to dara ceļa rādītāji un apgaismes stabi autoceļu malās. Funkcionālo apgaismojumu var izveidot, piemēram, ar fasādes lampām.

Dekoratīvais apgaismojums

Dekoratīvo apgaismojumu var izmantot, lai radītu “telpu telpā” un izceltu detaļas, kas konkrētajai telpai, piemēram, terasei, piešķir unikalitāti. Dekoratīvajam apgaismojumam terasēs bieži tiek izmantoti padziļinājumā iebūvēti gaismekļi vai arī uz zemes uzstādīti prožektori, piemēram, lai izgaismotu kādu objektu terases tuvumā.

Dažkārt funkcionalitāte un dekoratīvais dizains ir cieši saistīti. Gaismekļu izmantošana kāpņu vai celiņu iezīmēšanai izskatās dekoratīvi, taču vienlaikus šādam apgaismojumam ir arī funkcionāls mērķis. Principā visu veidu gaismas avotus var izmantot gan dekoratīvi, gan funkcionāli.

Loading image...

4. Apgaismes risinājumu testēšana

Pirms uzstādīšanas izvēlētais apgaismojuma risinājums ir jāpārbauda, izvietojot gaismekļus dažādās terases vietās. Testēšanā tiks noskaidrots, cik tālu citu no cita vēlaties novietot gaismas punktus vai kā vislabāk virzīt staru kūli gar sienu.

  • Decklight Garden padziļinājumā iebūvētos gaismekļus var izmantot terases grīdas dekorēšanai, fasādes vai terases malas apgaismošanai. Pirms pieņemt lēmumu par galīgo uzstādīšanas vietu, ir lietderīgi izmēģināt dažādus izkārtojumus. Apgaismojumu var novietot arī starp stabiem, lai piešķirtu terases ārpusei pārsteidzošu izskatu, tikai tas ir jādara tā, lai neapžilbinātu kaimiņus vai garāmgājējus.
  • Ap terasi var izvietot Steplight Garden pakāpienu apgaismojumu, lai izceltu un ierāmētu pakāpienus un radītu sajūtu, ka atrodaties telpā. Lai rastu vislabāko risinājumu savai terasei, izmēģiniet gaismekļu izvietošanu dažādos augstumos un attālumos.
Loading image...

5. Terases apgaismojuma uzstādīšana

Ja ir izlemts apgaismojuma risinājums, var sākt ierīkošanas darbus. Ņemiet vērā, ka, ierīkojot apgaismojumu uz terases, vienmēr ir jāizmanto profesionāla elektriķa pakalpojumi.

Uzmanību!

Konsultējieties ar elektriķi jau sākotnējās idejas stadijā un noskaidrojiet tehniskās iespējas. Šis padoms ir spēkā vienmēr ‒ neatkarīgi no tā, vai būvējat jaunu terasi, vai renovējat jau esošo.

Loading image...

Noalgot profesionālu namdari?

Profesionāla celtnieka vai namdaranolīgšana parasti padara jebkuru būvniecības procesu efektīvāku un ātrāku. Vairāk lasiet šeit, kas jāņem vērā, pirms sazināties ar terases būvētāju.

Loading image...

Apskatiet arī šos rakstus

Loading image...

ASTOŅI LABĀKIE BŪVNIEKU PADOMI

Kāds ir gudrākais ceļš uz jaunas terases būvniecību? Mēs uzdevām šo jautājumu vairākiem pieredzējušiem būvniekiem, kuri kopā ir uzcēluši simtiem terašu.

MĀCIETIES NO PROFESIONĀĻIEM
Loading image...

IETEIKUMI BASEINA BŪVNIECĪBAI

Būvējot terasi ar baseinu vai kublu, jāpievērš uzmanība gan konstrukcijai, gan kokmateriālu un stiprinājumu izvēlei. Pirms būvniecības uzsākšanas pārliecinieties, ka ir ņemti vērā visi aspekti.

LASĪT VISUS IETEIKUMUS
Loading image...

Atrast tuvāko būvmateriālu veikalu

Būvmateriālu veikalā jūs atradīsiet visu nepieciešamo terases būvniecībai – stiprinājumus, piederumus un kokmateriālus. Piedāvājam sarakstu ar mazumtirgotājiem, kas piedāvā plašu ESSVE terases produktu klāstu.

ATRAST VIETĒJO TIRGOTĀJU
Loading image...