Jaunas rekomendācijas, savērpušies kokmateriāli un kaudze aprēķinu – jā, terases būvniecība tiešām var būt pārbaudījums. Mēs izveidojām sarakstu ar bieži sastopamiem izaicinājumiem un to labākajiem risinājumiem.

1. Nedrīkst pieļaut: karkasu, kas neiztur slodzi

Ir svarīgi nodrošināt, lai terase būtu pietiekoši izturīga, atbilstoši paredzētajai slodzei. Bet var būt sarežģīti pareizi aprēķināt karkasa izmērus. Lielāku vai sarežģītāku terašu aprēķiniem iesakām sazināties ar profesionālu celtnieku vai būvprojektētāju, kurš veiks nepieciešamos aprēķinus attiecīgajā programmā.

Loading image...

2. Nedrīkst pieļaut: laikietilpīgu karkasa būvniecību

Terases būvniecība ir apjomīgs projekts ar daudziem elementiem, kas prasa laiku. Apsveicams risinājums būtu ietaupīt laiku, izvēloties viedus produktus.

Risinājums: Pamatu būvniecības laikā samaziniet soļu skaitu, izmantojot konstrukcijas skrūves, kurām nav nepieciešama iepriekšēja urbšana. Ar koka konstrukciju skrūvi W (WAF) jūs varat gan savienot sijas, gan uzstādīt nesošās sijas bez iepriekšējas urbšanas. Izmantojot koka konstrukciju skrūvi W, jūs izvairīsieties no laikietilpīgas iepriekšējās urbšanas un montāžai nebūs nepieciešams izmantot brusu kurpes vai citus būvkalumus.

Loading image...

IZVEIDOJIET STABILU PAMATU

Kā uzbūvēt terases grīdas pamatu? Tas galvenokārt ir atkarīgs no tā, kāda ir zeme un kā tiks noenkurota nesošā konstrukcija. Visi soļi, kā rīkoties, ir aprakstīti mūsu Terases būvniecības ceļvedī.

UZZINĀT VAIRĀK
Loading image...

KOKA KONSTRUKCIJU SKRŪVE W

Smagākām konstrukcijām, kurām nepieciešama lielāka nestspēja, ieteicams izmantot konstrukciju skrūvi W.

UZ PRODUKTU LAPU
Loading image...

3. Nedrīkst pieļaut: nepareizu attālumu starp dēļiem

Ja dēļi paceļas vai tiek izstumti no konstrukcijas, tas nozīmē, ka tie nav tikuši ieklāti ar pareizo atstarpi. Šāda kļūda dārgi maksā, taču jūs varat no tās izvairīties.

Risinājums: Montējot terases dēļus, ievērojiet kokmaterialu ražotaju rekomendācijas par fiksētu attālumu no malas līdz malai. Attālums no malas līdz malai ir atkarīgs no terases dēļa izmēra un koksnes veida.

Ja ievērosiet rekomendācijas, attālums starp terases dēļiem būs pieņemams neatkarīgi no tā, cik koks ir sauss vai mitrs.

Loading image...

UZSTĀDIET TERASES DĒĻUS PAREIZI

Lasiet vairāk par attālumu no malas līdz malai un būvējiet ilgtspējīgu terases grīdu, sekojot visām kokmaterialu ražotāju rekomendācijām.

LASĪT VISUS IETEIKUMUS
Loading image...

4. Nedrīkst pieļaut: nepareizu skrūvju izvēli

Skrūve nav “tikai” skrūve! Izvēlētajai terases skrūves kvalitātei ir milzīga nozīme, lai uzbūvētā terase kalpotu ilgu laiku.

Risinājums: Iepazīstieties ar informāciju un izvēlieties terases skrūvi tieši jūsu terasei! Ieteikumi ir atkarīgi no apkārtējās vides, koksnes veida, terases augstuma un lieluma. Ja nevarat izlasīt informāciju vai neesat pārliecināts, nerūsējošā A4 skrūve vienmēr būs laba izvēle. Tas dos pārliecību, ka jūsu rīcībā ir spēcīga un izturīga skrūve, kas izturēs arī konstrukcijas kustības mitruma satura un temperatūras svārstību dēļ.

Ieteikums!

Vai zinājāt, ka terasi var uzbūvēt pilnīgi bez redzamām skrūvēm, ar tā saucamo slēpto stiprinājumu? Šādai terasei ir ļoti elegants izskats un nekādu skabargu!

Loading image...

SKRŪVJU IZVĒLES KONTROLES SARAKSTS

Mūsu Terases būvniecības ceļvedī ir sadaļa, kas veltīta skrūvju kvalitātei. Tur mēs uzskaitām faktorus, kas būtu jāņem vērā, un sniedzam vienkāršu kontrolsarakstu, kas jāievēro, izvēloties skrūves kvalitāti. IZVĒLIETIES PAREIZI

IZVĒLIETIES PAREIZI
Loading image...

Slēptas vai redzamas skrūves?

Visizplatītākā ir tradicionālā, redzamā terases skrūvju montāžas metode, taču pēdējos gados populāra ir kļuvusi slēptā montāža, kur skrūve gatavā terasē praktiski nav redzama.

UZZINI VAIRĀK
Loading image...

5. Nedrīkst pieļaut: savērpušos dēļu izmantošanu

Nereti gadās atnest no veikala savērpušos terases grīdas dēļus. Savērpušos dēļus ir grūti stingri piestiprināt pie konstrukcijas, jo var būt nepieciešams lielāks spiediena spēks, lai piespiestu greizo koksni.

Risinājums: Izmantojiet ESSDECK MAX! Skrūvei ir lielisks spiediena spēks, un tā viegli piestiprina konstrukcijai savērpušos terases dēļus. Turklāt mazā cilindriskā galviņa nodrošina glītu montāžu bez atskabargām.

Loading image...

BŪVNIEKU IECIENĪTĀKĀ TERASES SKRŪVE

Vai skrūve var atvieglot būvniecību? Protams! Izlasiet, kā terases skrūve ESSDECK Max īsā laikā kļuva par galdnieku iecienītāko preci. Varbūt arī jums vajadzētu to izmantot savai būvei?

UZZINĀT VAIRĀK PAR ŠO SKRŪVI
Loading image...

BŪVNIEKU IECIENĪTĀKĀ IZVĒLE

Ja vēlaties terases grīdu būvēt tradicionālā veidā, izvēlieties skrūves ESSDECK Max. Skrūvei ir lieliska slodzes noturība un maza galviņa, kas nodrošina estētisku rezultātu.

UZ PRODUKTU LAPU
Loading image...

6. Nedrīkst pieļaut: vēdekļveida terasi

Lai iegūtu taisnu terases dēļu klājumu, ir īpaši jākoncentrējas. Nereti terases dēļiem ir platuma novirzes, kā rezultātā var izveidoties tā sauktā “vēdekļveida terase”.

Risinājums: Vienmēr izmēriet katru terases dēli, jo atšķirīga mitruma attiecības satura dēļ to platums var atšķirties. Lai iegūtu skaistu galarezultātu, visā rindas garumā dēļiem ir jābūt vienāda platuma. Tā kā platums var atšķirties, vieglāk būs, ja atzīmēsiet to ik pēc metra.

Padoms!

Izmantojot auklas marķieri, jūs varat izveidot taisnas līnijas saskaņā ar kokmateriālu ražotāju rekomendācijām un neveikt apgrūtinošus kontroles mērījumus.

Loading image...

PAREIZA TERASES DĒĻU MONTĀŽA

Mūsu Terases būvniecības ceļveža pēdējā sadaļā ir aplūkoti visi kokmateriālu ražotāju ieteikumi, kā pareizi uzstādīt terases dēļus. LASĪT VISUS IETEIKUMUS

LASĪT VISUS IETEIKUMUS
Loading image...

7. Nedrīkst pieļaut: terases dēļu novietošanu nepareizā virzienā

Lai atvieglotu ūdens novadīšanu no terases, terases dēļus jāieklāj ar pareizo pusi uz augšu.

Risinājums: Ja iespējams, pagrieziet serdes pusi uz augšu. Laika gaitā terases dēļi var nedaudz saliekties, un, ja serdes puse ir pagriezta uz augšu, dēlis kļūst izliekts, tādējādi atvieglojot ūdens novadīšanu.

Ieteikums!

Ja serdes puse ir pagriezta uz augšu, koka gadskārtu gredzeni veido "laimīgu smaidu"

Loading image...

Izlasi arī šos rakstus

Loading image...

Klimatam draudzīga izvēle

Kvalitatīva terase kalpo ilgi un ņemot vērā vides faktoru ietekmi uz to. Uzziniet, ko varat darīt, lai uzbūvētu klimatam draudzīgu terasi.

Uzzini vairāk
Loading image...

IETEIKUMI BASEINA BŪVNIECĪBAI

Būvējot terasi ar baseinu vai kublu, jāpievērš uzmanība gan konstrukcijai, gan kokmateriālu un stiprinājumu izvēlei. Pirms būvniecības uzsākšanas pārliecinieties, ka ir ņemti vērā visi aspekti.

LASĪT VISUS IETEIKUMUS
Loading image...

Atrast tuvāko būvmateriālu veikalu

Būvmateriālu veikalā jūs atradīsiet visu nepieciešamo terases būvniecībai – stiprinājumus, piederumus un kokmateriālus. Piedāvājam sarakstu ar mazumtirgotājiem, kas piedāvā plašu ESSVE terases produktu klāstu.

ATRAST VIETĒJO TIRGOTĀJU
Loading image...